Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pruszkowskiej komendy, uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji "Prędkość". W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 118 wykroczeń.

Działania miały charakter prewencyjno-kontrolny. Jednak kierujący, którzy nie stosowali się do przepisów dotyczących dozwolonej prędkości, musieli się liczyć z konsekwencjami prawnymi.

W trakcie działań policjanci pruszkowskiej drogówki ujawnili 118 wykroczeń. Nałożono łącznie 112 mandatów karnych na kierujących pojazdami. W obszarze zabudowanym 12 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h i zgodnie z przepisami stracili prawo jazdy.

Należy pamiętać, że kierujący, którzy nie stosują się do określonych przepisami ograniczeń prędkości, a także poruszają się z prędkością niezapewniającą panowania nad pojazdem lub z prędkością niedostosowaną do warunków na drodze, zagrażają nie tylko sobie, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zdarzenia z udziałem pieszego, dla którego nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierującego zmniejsza jego szanse na przeżycie.

Policjanci podczas każdej służby zwracają uwagę na bezpieczną prędkość kierujących, a podobne specjalne działania w tym zakresie, będą prowadzone w tym roku jeszcze wielokrotnie.

 

kom. Karolina Kańka/g.p