Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pruszkowskiej komendy, uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 106 wykroczeń. W powietrzu pracował także bezzałogowy statek powietrzny.

Działania miały charakter prewencyjno-kontrolny. Jednak kierujący i piesi, którzy nie stosowali się do przepisów, musieli się liczyć z konsekwencjami prawnymi. W trakcie działań policjanci pruszkowskiej drogówki ujawnili 106 wykroczeń. Nałożono łącznie 98 mandatów karnych, w tym na pieszych 9 i 5 na rowerzystów. Ponadto policjanci ujawnili 84 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami. Najczęściej było to: nieustąpienie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu przy skręcaniu w drogę poprzeczną, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej w rejonie przejść dla pieszych.

Na jednym ze skrzyżowań pracę funkcjonariuszy wspierał patrol wyposażony w bezzałogowy statek  powietrzny, który rejestrował zachowanie uczestników ruchu drogowego. Dzięki wykorzystaniu nowej technologii policjanci ujawnili kilkanaście wykroczeń popełnionych przez kierujących było to głównie niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej w obrębie przejść dla pieszych.

 

kom. Karolina Kańka

  • Działania "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego"
  • Działania "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego"
  • Działania "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego"