6 maja ruszyła kampania informacyjna, pn. „Twoja bezpieczna WuKaDka”, w którą aktywnie włączyli się także pruszkowscy policjanci. Organizatorzy w ciągu kilku najbliższych miesięcy będą zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych oraz kształtować postawy sprzyjające prawidłowym zachowaniom wszystkich uczestników ruchu drogowego w ich pobliżu.

WKD wraz z partnerami zaproszonymi do projektu będą podejmować w ramach tej kampanii szereg akcji uświadamiających o niebezpieczeństwie jakie niesie ze sobą brak rozwagi, brawura, pośpiech, itp., które są najczęstszymi przyczynami śmiertelnych wypadków na drogach.

W dniu rozpoczęcia kampanii policjanci ruchu drogowego z pruszkowskiej komendy prowadzili kontrole drogowe w najbliższej okolicy przejazdów kolejowych. W ramach działań użytkownicy dróg, którzy przemieszczali się w miejscu prowadzonych kontroli, otrzymywali od policjantów specjalnie opracowaną przez WKD ulotkę informacyjną, dotyczącą zagrożeń związanych z kolizją samochodu z pociągiem.

We współpracy z partnerami kampanii będą podejmowane zadania związane z uwrażliwieniem mieszkańców gmin, przez które przebiega linia WKD, na zagrożenie życia i zdrowia, do których może dojść z udziałem pociągów na przejazdach WKD. Ponadto wspólnie z partnerami medialnymi będziemy zachęcać do właściwych zachowań na terenie kolejowym. Wywiady i audycje poświęcone tej tematyce, również z udziałem policjantów, będą realizowane cykliczne, co miesiąc od maja do listopada.

Realizując kampanię „Twoja bezpieczna WuKaDka” chcemy zachęcać uczestników ruchu drogowo-kolejowego do dialogu i zwracać uwagę lokalnej społeczności na potrzebę właściwego zachowania wszystkich użytkowników- tj. kierowców, rowerzystów i pieszych w tych miejscach. Wszystkich mieszkańców zapraszamy do zapoznania się z założeniami kampanii, oglądania relacji z działań zamieszczanych na stronach internetowych WKD, Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie oraz innych partnerów kampanii, a także słuchania audycji i aktywnego udziału w naszych akcjach.

 

kom. Karolina Kańka