Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pruszków

Policjanci, w ostatnich dniach zatrzymali trzy osoby podejrzane o posiadanie środków odurzających. Jeden z zatrzymanych miał przy sobie amfetaminę i marihuanę, a pozostała dwójka marihuanę. Wszyscy usłyszeli już zarzuty i odpowiedzą za łamanie przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Pruszkowa zatrzymali 31-letniego obywatela Gruzji. Mężczyzna w chwili, gdy policjanci przystępowali do kontroli, odrzucił woreczek foliowy i srebrne „zawiniątko”. W związku z podejrzeniem, że mogą to być substancje zabronione, zostały one zabezpieczone. W woreczku znajdował się biały proszek, a zawartość „zawiniątka” stanowił susz roślinny. Wstępne badania testerem narkotykowym wykazały, ze jest to amfetamina i marihuana.

Kolejny zatrzymany wpadł w ręce policjantów z Piastowa. Funkcjonariusze otrzymali informacje, że w rejonie ul. Wojska Polskiego mogą znajdować się młode osoby posiadające narkotyki. Kiedy przyjechali na miejsce  jeden z młodych mężczyzn zaczął uciekać, jednak zaraz został złapany. Szybko wyjaśnił się powód ucieczki. W kieszeni jego bluzy policjanci ujawnili woreczek foliowy z suszem roślinnym. Mężczyzna przyznał, że w środku znajduje się marihuana, co potwierdziło badanie testerem.

18-latka z marihuaną zatrzymali pruszkowscy dzielnicowi. Mężczyzna jechał w samochodzie razem z kolegami. Podczas kontroli drogowej policjanci wyczuli charakterystyczny zapach marihuany.  Okazało się, że 18-latek schował szklana fifkę i zawiniątko z suszem pod oparciem. Kiedy mundurowi ujawnili srebrne zawiniątko mężczyzna przyznał, że należy ono do niego, a w środku znajduje się marihuana. 18-latek został zatrzymany. Badanie testerem wykazało, że zabezpieczony susz to marihuana.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut posiadania środków, do którego się przyznali i poddali dobrowolnie karze.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

podkom. Karolina Kańka