W poniedziałek, strażnicy miejscy na ul. Jasnej w Pruszkowie ujęli, a następnie przekazali w ręce policjantów, dwóch 16-latków, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. Sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

W poniedziałek przed godziną 20.00 patrol straży miejskiej na ul. Jasnej ujął dwóch 16-latków. Okazało się, że jeden z nich posiadał przy sobie torebkę foliową z suszem roślinnym. Na miejsce wezwano patrol policji, który zatrzymał nieletnich i przewiózł na komendę, aby wyjaśnić sprawę.  Zabezpieczony susz zbadany został testerem, potwierdzając, że jest to marihuana.

16-latkami zajął się zespół do spraw nieletnich pruszkowskiej komendy. Jeden z nieletnich został przesłuchany w charakterze świadka, w trybie art. 183 kpk., i po czynnościach przekazany rodzicom.

Drugiego 16-latka, przesłuchano w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Usłyszał on dwa zarzuty: posiadania środków odurzających oraz udzielania ich małoletniemu. Nieletni przyznał się do zarzucanych mu czynów. Zgromadzony w tej sprawie materiał trafi teraz do sądu rodzinnego i nieletnich, który zdecyduje o jego dalszym losie.

 

kk