Policjanci z wydziału kryminalnego pruszkowskiej komendy zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który był poszukiwany dwoma listami gończymi i nakazem doprowadzenia. Zgodnie z dyspozycją sądu został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi 5,5 roku.

45-latek od jakiegoś czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Sądy w Warszawie wydały za nim listy gończe oraz nakaz doprowadzenia do najbliższej jednostki penitencjarnej. Czynności operacyjne, prowadzone przez policjantów z wydziału kryminalnego, doprowadziły do ustalenia aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego. Wczoraj kryminalni udali się do Starej Wsi, gdzie zatrzymali poszukiwanego.

Mężczyzna zaskoczony wizytą policjantów został doprowadzony do komendy, a następnie zgodnie z dyspozycją sądu trafi do zakładu karnego, w celu odbycia łącznej kary 5 lat  i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Policjanci pruszkowskiej komendy przypominają, że za pomoc w ukrywaniu sprawcy przestępstwa grozi odpowiedzialność karna wynikająca z art. 239 §1 kodeksu karnego.

 

kk