Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci podczas służby w minioną niedzielę. Zatrzymani mężczyźni mieli w organizmie od 2,4 do 0,6 promila alkoholu. Zatrzymani poniosą odpowiedzialność karną za swoje nieodpowiedziane zachowanie.

Wczoraj policjanci z pruszkowskiej „drogówki” zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców.

W nocy, kilkanaście minut po godzinie 3.00 policjanci z wydziału ruchu drogowego udali się na ul. Kościelną, gdzie został ujęty 32-letni nietrzeźwy kierujący. Mężczyzna jechał ul. Kościelną i przy próbie zaparkowania najechał na tył innego pojazdu. Na miejscu ujęli go świadkowie zdarzenia i przekazali policjantom. Po przywiezieniu 32-latka do komendy badanie alkomatem wykazało 2,1 promila alkoholu w organizmie.

Po godzinie  9.00 na ulicy Powstańców Warszawy w Brwinowie „drogówka” zatrzymała do kontroli peugeota. Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli alkohol od 26-latka i poddali go badaniu. Wynik to 0,6 promila. Dalsze czynności policjantów ujawniły, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania  pojazdem oraz brak aktualnych badań  technicznych  pojazdu – za co został ukarany mandantem.

Popołudniu na ul. Pańskiej w Pruszkowie, straż miejska ujęła 31-letniego obywatela Ukrainy, który poruszał się samochodem m-ki renault. Mężczyzna chwiał się na nogach i nie potrafił wysłowić. Badanie alkomatem wykazało 2,4 promila.

Wszyscy zatrzymani nietrzeźwi kierujący usłyszą zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła "JADĘ NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

 

kk