Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pruszków

Dzielnicowy z Michałowic zatrzymał 33-latka chwilę po tym, jak ten próbował włamać się do garażu w Pęcicach. Mężczyzna na swoim koncie miał rozbój i kilka innych przestępstw popełnionych na terenie powiatu grójeckiego. Usłyszał 8 zarzutów. Decyzją sądu zastosowano wobec niego dozór policyjny.

W miniony wtorek, przed godziną 13.00, dyżurny w Michałowicach otrzymał zgłoszenie, że w Pęcicach  doszło do usiłowania kradzieży z włamaniem, a z miejsca oddalają się sprawcy. Dzielnicowy z Michałowic udał się na miejsce i w trakcie dojazdu zauważył dwóch uciekających mężczyzn. Policjant ruszył za nimi w pościg. Jednego z mężczyzn zatrzymał w krzakach. Po zatrzymaniu 33-latek został przewieziony do komisariatu.  

Dalej sprawą zajęli się michałowiccy dochodzeniowcy. Ustalili, że mężczyzna oprócz usiłowania włamania w Pęcicach, ma na swoim koncie inne przestępstwa popełnione na terenie powiatu grójeckiego.

W maju tego roku wspólnie z innymi osobami dokonał  rozboju, w wyniku którego skradziony został samochód m-ki ford, dokumenty, karty bankomatowe i inne rzeczy o wartości ponad 10.000 zł. Przy pomocy skradzionych kart 33-latek dokonał kilku nieautoryzowanych transakcji.

Mężczyzna usłyszał łącznie 8 zarzutów za rozbój, kradzieże z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem, wszystkie w warunkach recydywy.

Decyzją sądu podejrzany został objęty dozorem policji.

Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

 

kk


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.