We wtorek, dyżurny komendy w Pruszkowie otrzymał zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednej z placówek handlowych na terenie miasta. Jak ustalili policjanci, mężczyzna usiłował wynieść ze sklepu towar, nie płacąc za niego. Wtedy zainterweniował pracownik ochrony. Między nim a mężczyzną, doszło do szarpaniny. Policjanci zatrzymali 19-latka, a sąd zastosował wobec niego dozór policyjny.

Gdy tylko we wtorek przed południem, dyżurny komendy w Pruszkowie, otrzymał zgłoszenie kradzieży rozbójniczej, na miejsce natychmiast skierował policyjny patrol. Do zdarzenia doszło w jednej z placówek handlowych na terenie miasta.

Funkcjonariusze zastali pracownika ochrony oraz 19-latka. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna usiłował wynieść ze sklepu towar, nie płacąc za niego. Wtedy zainterweniował pracownik ochrony. Między nim a mężczyzną doszło do szarpaniny. 19-latek używał przemocy wobec pracownika ochrony.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring. Policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca gminy Zielonka. Skradzione perfumy o wartości ponad 1000 zł wróciły do sklepu. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej.

Wczoraj sąd, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, postanowił zastosować wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

 

kk