Pruszkowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali kobietę i mężczyznę, podejrzewanych o posiadanie środków odurzających. W mieszkaniu zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę i mefedon. Za posiadanie środków odurzających ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału kryminalnego pruszkowskiej komendy pozytywnie zweryfikowali informację o mężczyźnie posiadającym środki odurzające. Zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy posiadali narkotyki. Podczas przeszukania ich mieszkania, 26-latek wezwany do wydania rzeczy zabronionych, dobrowolnie wyjął z lodówki torbę foliową z suszem roślinnym.

W toku dalszych czynności policjanci ujawnili w kuchni torebki foliowe z białym proszkiem i szarą substancją, a także wagę elektroniczną i tzw. „młynek”. 34-latka w swojej torebce miała „zawiniątko” z suszem. Zatrzymani zostali przewiezieni do komendy, a po czynnościach osadzeni w policyjnym areszcie.

Wstępne badania testerem wykazały, że susz roślinny to marihuana, biały proszek to amfetamina, a szara zbrylona substancja to mefedron.

Zebrany materiał dowodowy pozwoliły pruszkowskim dochodzeniowcom na przedstawienie parze zarzutów posiadania środków odurzających, do których się przyznali i dobrowolnie poddali karze.

Za posiadanie środków odurzających, ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

 

kk

  • Rzeczy zabezpieczone przez policjantów
  • Zabezpieczona przez policjantów marihuana
  • Zabezpieczone przez policjantów amfetamina i mefedron