Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Pruszków

Zapraszamy Mieszkańców Pruszkowa do udziału w projekcie grantowym pn: „Zielona Ławeczka”.

ZIELONA ŁAWECZKA to ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli (zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty) w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.


Projekt ma umożliwić przemianę terenów na osiedlach w zielone zakątki, mini ogrody z ławeczką. Pozwoli to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań. Angażując mieszkańców chcemy pokazać jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami - wystarczą tylko chęci i dobry pomysł.

Maksymalna wysokość grantu wynosi 1600 zł. Na zakup materiału roślinnego, podłoża i innych elementów do aranżacji mini ogrodów maksymalnie 1200 zł. Każdy zaakceptowany projekt otrzyma również ławkę parkową (koszt 400 zł - jej wartość wliczona jest w kwotę grantu) do ustawienia w odnowionym miejscu.

KTO MOŻE APLIKOWAĆ?

Zespoły konkursowe to grupy sąsiadów, którzy chcieliby poprawić wygląd otoczenia swojego miejsca zamieszkania. Zespół powinien składać się z minimum 5 osób, ale jego liczebność może się sukcesywnie zwiększać, ponieważ uczestnicy mogą aktywnie włączać innych sąsiadów do wspólnego działania.

Sąsiedzi będą mieli również możliwość konsultacji swoich pomysłów z architektami krajobrazu ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a później samodzielnie zajmą się urządzaniem nowego, zielonego zakątka.

Do 17 maja 2019 roku należy zarejestrować się na stronie internetowej konkursu www.zielonalaweczka.pl i zgłosić swój projekt.

Serdecznie zapraszamy!

List do Mieszkańców

Kontakt z organizatorem:
Fundacja Banku Ochrony Środowiska  
ul. Żelazna 32, 00-832 Warszawa
Tel: 507 006 579


logo RSS

UM Pruszków: V edycja ogólnopolskiego projektu grantowego „Zielona Ławeczka” 2019