Kolejni nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani przez policjantów pełniących służbę na terenie powiatu pruszkowskiego. 30-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. 62-letni kierowca volkswagena miał promil alkoholu w organizmie. Wszyscy zatrzymani poniosą odpowiedzialność karną za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Wczoraj, kilka minut przed godziną 14.00 policjanci patrolując ulicę Zimną w Pruszkowie zauważyli, wbity w słup energetyczny, pojazd. Natychmiast podjęli interwencję i ustalili, że z pojazdu wybiegło dwóch mężczyzn, którzy oddalili się w stronę Piastowa. Dzięki relacji świadków zdarzenia i rysopisom po kilku minutach dwóch mężczyzn znalazło się w rękach mundurowych. Mężczyźni zostali przewiezieni na komendę, gdzie badanie alkomatem wykazało, że obaj są nietrzeźwi. Początkowo żaden z nich nie chciał się przyznać do kierowania pojazdem, ale relacja świadków i nagranie monitoringu dokładnie wskazało, kto prowadził volkswagena. Mężczyźni nie odnieśli żadnych obrażeń.

Zatrzymany, 30-letni obywatel Ukrainy, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Drugi kierujący na „podwójnym gazie” został zatrzymany kilka minut przed północą na ul. Dąbrowskiej w Pruszkowie. Styl jazdy volkswagena wzbudził w patrolowcach podejrzenie, że kierujący może być pijany. Kiedy zatrzymali pojazd do kontroli potwierdziło się ich podejrzenie, kierujący miał promil alkoholu. 62-latkowi zatrzymano prawo jazdy i wkrótce usłyszy zarzuty.  

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyźni odpowiedzą teraz przez sądem.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.