Poprawa jakości stanu powietrza w Pruszkowie, to temat priorytetowy, dlatego w lutym odbyło się szkolenie z przeciwdziałania zanieczyszczeniu powietrza oraz kontroli palenisk, w którym wzięli udział funkcjonariusze Straży Miejskiej i pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska.

Szkolenie teoretyczne i praktyczne obejmowało swoim zakresem tematykę:

  • spalanie odpadów w odniesieniu do jakości powietrza;
  • aspekty prawne związane z przeprowadzaniem czynności kontrolnych;
  • metodyka poboru próbek odpadów paleniskowych;
  • ekspertyza laboratoryjna pobranych próbek odpadów paleniskowych.

Jedną z najskuteczniejszych metod walki z zanieczyszczeniem są działania prewencyjne, profilaktyczne i kontrolne.

Z upoważnienia Prezydenta Miasta Pruszkowa, strażnicy miejscy prowadzą kontrolę na terenie nieruchomości prywatnych. Kontrole te odbywają się w godzinach od 6:00 – 22:00. W miejscach prowadzenia działalności gospodarczych kontrola może być przeprowadzana przez całą dobę.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoba, która udaremnia lub utrudnia wykonanie kontroli paleniska, popełnia przestępstwo i może podlegać karze do 3 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

logo RSS

UM Pruszków: Szkolenie z przeciwdziałania zanieczyszczeniu powietrza